Sayfa Yükleniyor...
24 Eylül 2018
Avustralyalı kağıt ve karton ambalaj şirketi Detpak, kahve bardağı toplama hizmetiyle İngiltere pazarına giriyor.
Taylor St Barista’s kavrulmuş kahve dükkanlarında yakında başlatılacak olan RecycleMe bardakları Kaliforniya merkezli Smart Planet Technology’nin İngiltere’deki geleneksel kahve bardaklarına göre %43 daha az plastik içerdiği iddia edilen ve geleneksel kağıt geri dönüşüm ekipmanları kullanılarak geri dönüştürülmüş kağıt ürünler halinde işlenebildiği vurgulanan EarthCoating kaplamasını barındırıyor.
RecycleMe geri dönüşüm toplama sistemi, sektördeki dolaşımı tamamlama amacıyla tasarlanmıştır ve toplanan kağıt bardakların kaliteli kağıt ürünler olarak geri dönüştürüleceğini belirtmektedir.
Sisteme Taylor St Barista’s kavrulmuş kahve dükkanları abone oldu.
Detpak, bardakları İngiltere’deki mevcut ulusal toplama sisteminin bir parçası olarak toplaması, ayıklaması ve geri dönüştürmesi için ticari geri dönüşüm firması Shredall ile çalışıyor.
Shredall ayrıca RecycleMe kahve bardağı kapakları için toplama hizmeti ve geri dönüştürme taahhüdü sunuyor.
Detpak’ın Ürün Pazarlama Müdürü Kristin Camer: “RecycleMe toplama sistemimiz tap bir uçtan uca çözüm olarak tek kullanımlık bardakları geri dönüştürülebilir kağıt ürünler haline getiriyor ve olumlu bir küresel çevresel değişime katkıda bulunuyor,” diyor.
Shredall’ın Satış Direktörü  Nik Williams: “Shredall şu anda İngiltere çapında 13.000 toplama noktasına sahip ve RecycleMe bardakları için ek toplama istasyonlarının kurulmasını destekleyecek,” diyor.
Taylor St Baristas’ın Kurucu Ortağı ve Kahve Başkanı Andrew Tolley, müşterilere daha çevre dostu bardaklar sunma fırsatının çok önemli olduğunu belirtti.
“2006 yılında açıldığımızdan bu yana tek kullanımlık bardaklar için daha sürdürülebilir seçenekleri arayıp duruyoruz. Bu, gerçekten sürdürülebilir olan ilk seçenek. Kağıt, sürdürülebilir yönetimli ormanlardan elde edilir, bardaklar kullanıldıktan sonra kağıdı 7 defaya kadar geri dönüştürmeyi taahhüt eden bir hizmet sağlayıcısı tarafından geri dönüştürülüyor,” dedi.
En çok gübreye dönüştürülebilir bardakların asla gübreye dönüştürülmediğini veya metan halinde bozunarak mikroplastiklere yol açtıklarını ve biyolojik olarak bozunabilir bardakların metan haline geldiklerini ve her an kullanılamadıklarını belirten Andrew Tolley, ayrıca standart PE bardakların geri dönüştürülebilir olduğunu, ancak düşük kaliteli selüloz ürettiğini ve ‘çoğu fabrikanın bu bardakları verimli bir şekilde işleyememeleri nedeniyle almak istemediklerini’ vurguluyor.
“Bu yüzden, bu bardaklar geri dönüştürüldüğünde bile, ki bu rakam İngiltere’de her yıl kullanılan 2,5 milyar bardağın yaklaşık %0,5’ine tekabül etmektedir, sadece bir kez geri dönüştürülüyor. Geri dönüşüm ve çevre programlarının İngiltere’dekinden daha etkili olduğu Avustralya’da bu bardaklar kapsamlı bir şekilde denenmiş ve test edilmiştir. Geri dönüşüm için sunduklarımızın ne kadar azının aslında İngiltere’de geri dönüştürüldüğünü öğrenmek gerçekten insanı şoke ediyor.”
Kaynak: Packagingnews.co.uk
 

YÜKÜMLÜLÜĞÜNÜZE TALİBİZ!

Ambalajlı ürün piyasaya süren firmalar; “Kağıt-karton, ahşap, plastik, metal, cam ve kompozit ambalaj atığı belgelendirme yükümlülüğünüzü yerine getiriyoruz.

[email protected]

|
PS TEKLİF İSTE
TAT TEKLİF VER