Sayfa Yükleniyor...

RUMFORD (WGME) – Rumford kağıt Fabrikasına yapılan 100 milyon USD’yi aşkın bir yatırımla Rumford’da elli kişiye yeni istihdam açılacak.

Kasaba sakinleri, ND Paper şirketinin Rumford Kağıt Fabrikasına 111 milyon USD yatırım yapmasından memnun olduklarını söylerken, şirket de paranın iki yeni proje için harcanacağını belirtiyor.

ND Paper, 111 milyon USD’nin makinelerinden birinde bir geniş tabanlı baskı makinesi için harcanacağını ve böylece kağıt üretim kapasitesinin %20 artırılacağını söylüyor.

Şirket ayrıca yeni bir geri dönüştürülmüş kağıt hamuru tesisine yatırım yapacak ve böylece, maksimum kağıt üretimini 1.200 metrik tona yükseltecek. Kasaba sakinleri bu değişikliğin kendilerine yarayacağını söylüyor.

Kasaba sakinlerinden Kenny Tillberg, “Belediyenin bu paraya her şeyden çok ihtiyacı var, çünkü burada bir şeylerin değiştirilmesi gerekiyor. Burası bir hayalet kasabaya dönüştü. Şurada gördüğünüz mağazaların hiçbiri iş yapmıyor, tam bir hayalet kasaba burası,” diyor.

Şirket ayrıca fabrikada 50 kişilik istihdam sağlayacak ve kasaba sakinleri buna bölgede çok ihtiyaç duyulduğunu belirtiyor.

ND Paper, projelerin önümüzdeki iki yılda tamamlanacağını ifade ediyor. Vali Paul LePage da bu yatırıma onay verdiğini belirterek, bu yatırımın Rumford Fabrikasını daha rekabetçi bir yapıya kavuşturacağını söyledi.

YÜKÜMLÜLÜĞÜNÜZE TALİBİZ!

Ambalajlı ürün piyasaya süren firmalar; “Kağıt-karton, ahşap, plastik, metal, cam ve kompozit ambalaj atığı belgelendirme yükümlülüğünüzü yerine getiriyoruz.

[email protected]

|
PS TEKLİF İSTE
TAT TEKLİF VER